CO W TRAWIE PISZCZY?

Kurs adventure education w Słowenii. Dołącz do zespołu fundacji i przeżyj z nami tę przygodę!

Początek wspólnej przygody: kurs w Słowenii! Szukasz rozwoju i inspiracji w nurcie adventure education?Pracujesz z młodzieżą i młodymi dorysłymi?Szukasz dla siebie ciekawego pomysłu na początek lata?Ciągnie Cię do natury?Szukasz organizacji,

Parki i lasy zamiast klasy – nowa oferta szkolenia dla nauczycieli

Ruszajmy na mikrowyprawę! Słyszeliście o mikrowyprawach? Chcielibyście wyjść ze swoją grupą, klasą poza mury budynku ale nie wiecie jak to zrobić?Zaprojektowaliśmy dla Was warsztat dla "początkujących". Nie każdy edukator musi

Kurs linowy 2024

Kurs budowy i działań na niskim parku linowym 2024 W ramach programu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na 8. edycję niezwykłego kursu dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki

Adventus – warsztaty outdoor & experiential education #19 – pierwszy raz w województwie podlaskim Serdecznie zapraszamy na 19tą (!) edycję, kultowych warsztatów pedagogiki przygody (outdoor & experiential education). Dołącz do

Relacja z pokazu pedagogiki przygody

W dniu 6 kwietnia 2024 roku, nasza fundacja ponownie otworzyła drzwi do świata nauki poprzez doświadczenie. Zgromadziliśmy się w domku przygody na urokliwym Jazdowie, gdzie wczesnowiosenna aura sprzyjała odkrywaniu tajników

Rekrutujemy do e-sklepu z misją!

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody do swojego zespołu poszukuje E-commerce manager do  sklepu internetowego.Jeżeli jesteś osobą, która ma doświadczenie w zakresie e-commerce, jesteś osobą kreatywną i lubisz mieć przestrzeń do

Otwieramy zapisy na warsztat pokazowy pedagogiki przygody!

Pokaz warsztatu Pedagogiki Przygody w Warszawie! Zapraszamy na otwarty pokaz warsztatu pedagogiki przygody z wykorzystaniem niskiego parku linowego oraz gier outdoorowych. Kogo zapraszamy?– osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji,– nauczycieli oraz

Zespół wolontariacki podbił Górkę Szczęśliwicką

W ramach inicjatywy od wolontariuszy dla wolontariuszy, 17.12.2023 zrealizowano wyjście wolontariuszy na stok narciarski na górkę szczęśliwicką w Warszawie. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki, podczas której uczestnicy mieli okazję bliżej się poznać, wymieniając się imionami. Następnie odbyło się szkolenie z zasad bezpieczeństwa na stoku narciarskim, prowadzone przez doświadczonego instruktora.

Wspinamy się w Stolicy Przygody!

Za nami już drugie spotkanie (w) Stolicy Przygody! Kolejnym punktem na mapie Warszawy, w którym można aktywnie spędzić czas jest ścianka wspinaczkowa.

Uczestnicy i uczestniczki sprawdzili swoje umiejętności, zmagali się z wysokością i podejmowali różnego rodzaju ryzyka. Była zabawa, aktywność, trudność, wysokość, przeszkody, integracja i trochę teorii. Stworzyliśmy przestrzeń do poznania nowych osób oraz siebie.

Skala Współpracy NGO – podsumowanie projektu

Projekt „Skala Współpracy NGO” trwał ponad 2,5 roku i był bardzo innowacyjnym pomysłem adaptacji na polskie warunki modelu dynamiki grupowej, który może być wykorzystywany do wzmacniania organizacji pozarządowych. To jeden z niewielu przykładów, gdy nowoczesna, stworzona na zachodzie Europy teoria, trafia do Polski wprost do organizacji, a nie do bogatego biznesu.

„Spotkania Mocy” czyli nasza otwarta grupa młodzieżowa

W grudniu 2023 zakończyła działanie nasza pierwsza, otwarta grupa młodzieżowa, działająca jako kontynuacja projektu ” Moc w spotkaniu”.

Przedstawiamy Wam relację z jej działania słowami prowadzącego, Ryśka 🙂

Podsumowanie projektu „Moc w spotkaniu”

Jesteśmy organizacją pozarządową nie działającą dla zysku. Dla szkół i podmiotów publicznych pracujemy na zasadach non-profit. Działamy również charytatywnie i barterowo. Wykonując działania komercyjne cały dochód z nich przeznaczamy na działalność statutową. Zamawiając u nas integrację, szkolenie czy trening wspierasz pozytywną zmianę w polskiej edukacji!