Sklep

Zdjęcie przedstawia młodego mężczyznę z grupą przyjaciół na wyprawie w grach latem

PROGRAMY
i PROJEKTY

PROGRAMY

Wolontariat z przygodą

To program wspierający rozwój długofalowego wolontariatu. Dzięki dofinansowaniu Narodowego Instytutu Wolności w ramach projektu “WOW w NGO”, zapełniamy naszym wolontariuszom więcej możliwości pomagania innym i wsparcie w rozwoju.

Z nami dołożysz swoją cegiełkę do rozwoju społecznego i świadomego uczenia się o sobie, innych i naturze. Sprawdzisz swoje strefy komfortu, poszerzysz horyzonty, popracujesz nad mocnymi stronami. Przekazując wiedzę innym nauczysz się dużo o sobie poprzez gry edukacyjne i niski park linowy.

Zdjęcie przedstawia grupę przyjaciół na wyprawie w lesie, którzy trzymają się za ręce i skaczą do góry

Domek Przygody

Nasz domek fiński na Warszawskim Jazdowie. Dzieją się tutaj przeróżne wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Dołączamy się do akcji, festiwali lokalnych i realizujemy własne warsztaty. Właśnie tutaj przygodę mają okazję przeżyć uczniowie warszawskich szkół i sąsiedzkie dzieciaki. Od wiosny do jesieni dużo się u nas dzieje. Organizujemy pokazy otwarte outdoor education, warsztaty przyrodnicze, urodziny dla dzieci. Gościmy wspaniałe grupy z inicjatywami. W naszym kalendarzu znajdziecie:

 • co miesięczne śpiewanki przy świecach,
 • zainspirujecie się na slajdowiskach od mistrzów podróży,
 • poobserwujecie wiewiórki z leżaka w ogródku,
 • zagracie w planszówki. 
Zdjęcie przedstawia Domek przygody, w który mieści się fundacja

Outdoor Education

Intensywny trening grupowy na świeżym powietrzu umożliwia uruchomienie głębokich procesów grupowych i indywidualnych w stosunkowo krótkim czasie.
Trening projektujemy indywidualnie dla poszczególnych grup, tak aby wpisywał się w cele postawione konkretnemu zespołowi. Najczęściej projektowane działania koncentrują się na:

 • budowaniu współpracy w zespole,
 • wyrabianiu umiejętności podejmowania decyzji i podejmowania ryzyka,
 • budowaniu i sprawdzaniu poziomu zaufania w grupie,
 • kształtowanie odpowiedzialności za innych, budowaniu postawy lidera zespołu
zdjęcie przedstawia grupę uczniów na zajęciach związanych z pracą z drewnem. Na zdjęciu jest tez instruktor.

Akademia Pedagogiki Przygody

Program, którego celem jest upowszechnienie nowoczesnych metod pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, wykorzystujących przygodę jako czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji człowieka.  Uczestnicy projektów akademii mają szanse poznać i wypróbować metody działania bazujące na głębokim kontakcie z przyrodą, nauką oraz kulturą. Podstawową formą realizacji projektu są kursy, warsztaty, szkolenia praktyczne adresowane do studentów, nauczycieli, pedagogów – i wszystkich, którzy w sposób aktywny pracują z grupami dzieci, młodzieży lub dorosłych i chcą poszerzyć swoje umiejętności o zagadnienia związane z pedagogiką przygody.

 

Celem kursów APP jest przygotowanie uczestników do planowania, organizacji i przeprowadzenia zajęć oraz ćwiczeń terenowych służących przekazywaniu wiedzy oraz

umiejętności, budowania relacji m.in. poprzez aktywne poznawanie oraz doświadczanie przyrody. Aby było to możliwe, równolegle z poznawaniem pedagogicznych idei, trzeba nauczyć się spakować plecak, poruszać się w nieznanym terenie czy udzielić pierwszej pomocy. Chcemy zachęcić osoby pracujące z grupami dzieci, młodzieży i dorosłych, aby jak najczęściej próbowały umieszczać swoje działania w środowisku naturalnym, które ma wiele walorów wychowawczych. Wczasie wspólnych wędrówek, lekcji w lesie czy realizacji projektów przyrodniczych uczestnicy mogą znacznie szybciej zdobywać wiedzę i budować głębokie relacje niż w formalnym procesie edukacji. Dodatkowo zaplanowanie działań tak, aby stanowiły one przygodę dla grupy i poszczególnych uczestników sprawia, że mamy szansę wzmocnić ich poczucie własnej wartości oraz pobudzić do kreatywnego i twórczego działania.

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów bawiązych się w parku linowym z zawiązanymi oczami

PROJEKTY

SKALA WSPÓŁPRACY

Pomaga zrozumieć relacje w organizacji, wspiera budowanie kultury współpracy, wpływa na zaangażowanie i chęć podejmowania działań. To projekt dla tych organizacji, które chcą się rozwijać i współpracować naprawdę ze swoimi wolontariuszami i współpracownikami! Projekt pozwolił dziesiątkom organizacji na poznanie modelu i wdrożenie go niejako do DNA organizacji, według indywidualnych potrzeb i możliwości, a także specyfiki działania. 

Skala to gotowe rozwiązania, narzędzia, materiały i odpowiedzi na największe trudności z jakimi mierzą się organizacje – przychodzimy z gotową receptą na problemy w trzecim sektorze.

Zobacz stronę projektu!

Grafika przedstawia zasady skali współpracy, czyli: zmaganie, unikanie, współpraca

Moc w działaniu

To bezpłatny projekt dla warszawskich liceów (z dofinansowaniem Fundacji Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”)

 • warsztatu outdoorowe dla całej klasy (4h zegrowe) 
 • cykl warsztatów dla liderek i liderów
 • wsparcie mentorek i mentorów
 • wartościowe materiały edukacyjne dla wychowawcy/nauczycieli
 • angażująca i ważna dla uczniów lekcja wychowawcza 
zdjęcie przedstawia dziewczynkę przypinającą karabinek do liny w parku linowym

Działania kulturalne

Dołącz do nas podczas wydarzeń kulturalnych. W Domku Przygody 8/2 na os. Jazdów czekają na Ciebie dni otwarte, slajdowiska, warsztaty, kiermasze. Koniecznie zajrzyj do naszego kalendarza!

Zdjęcie przedstawia młodą dziewczynę idącą po slackline w lesie