Sklep

MOBILNY PARK LINOWY

Grafika przedstawia grupę uczniów szkolnych wykonujących ćwiczenia w parku linowym pod nadzorem indstruktora

DLACZEGO INTEGRACJA W PARKU LINOWYM?

Intensywny trening grupowy na świeżym powietrzu umożliwia uruchomienie głębokich procesów grupowych i indywidualnych w stosunkowo krótkim czasie.
Trening projektujemy indywidualnie dla poszczególnych grup, tak aby wpisywał się w cele postawione konkretnemu zespołowi. Najczęściej projektowane działania koncentrują się na:

  • budowaniu współpracy w zespole,

  • wyrabianiu umiejętności podejmowania decyzji i podejmowania ryzyka,

  • budowaniu i sprawdzaniu poziomu zaufania w grupie,

  • kształtowanie odpowiedzialności za innych, budowaniu postawy lidera zespołu

Miejsce

Wraz z parkiem dojeżdżamy w dowolne miejsce, w którym znajdują się drzewa – najlepiej liściaste, zdrowe, o minimalnej średnicy 30 cm, rosnące w odległościach 2-7 metrów od siebie. Wybór miejsca można skonsultować z trenerami telefonicznie lub mailowo.

Trenerzy

Zajęcia prowadzą trenerki i trenerzy Pracowni Nauki i Przygody posiadający europejski certyfikat Low Ropes Course Instructor ERCA (Europejskie Stowarzyszenie Parków Linowych). Jesteśmy przygotowani do prowadzenia treningów w języku polskim oraz angielskim.

 

WYZWANIA W PARKU LINOWYM

Treningi i działania grupowe na niskim parku linowym pozwalają uczestnikom na przeżycie i doświadczenia zadań, które wymagają od nich wzajemnego zaufania, opracowania strategii skutecznej kooperacji, której rezultatem jest efekt synergiczny.

Trening projektujemy indywidualnie dla poszczególnych grup, tak aby wpisywał się w cele postawione konkretnemu zespołowi. Najczęściej projektowane działania koncentrują się na:
– budowaniu współpracy w zespole,
– wyrabianiu umiejętności podejmowania decyzji i podejmowania ryzyka,
– budowaniu i sprawdzaniu poziomu zaufania w grupie,
– kształtowanie odpowiedzialności za innych, budowaniu postawy lidera zespołu

zdjęcie przestawia młodą dziewczynę chodzącą po slackline, w parku linowym
Grafika przedstawia granatowy znak zapytania

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak mam się ubrać?

Mimo że park jest niski i nie zakładasz dodatkowych zabezpieczeń, Twój ubiór ma znaczenie. Najlepiej ubierz się na sportowo, by nic nie krępowało Twoich ruchów. Załóż długie spodnie, zdejmij wiszącą biżuterie, zwiąż włosy. W ten sposób nawet przy upadku ograniczysz ryzyko kontuzji.

Czy są jakieś ograniczenia?

Osoby z określonymi problemami zdrowotnymi (złamaniem, kontuzją) lub kobiet w ciąży (po 5 mies) mogą być całkowicie wykluczone z udziału ze względów bezpieczeństwa.

Czy park można rozłożyć w każdych warunkach?

W niektórych przypadkach gra na parku linowym może być ograniczona lub zawieszona z powodu złych warunków pogodowych, takich jak silny deszcz, burza, lub pioruny.

grafika przedstawia linię z parku linowego łączącą dwa drzewa

ZINTEGRUJ SWÓJ ZESPÓŁ

W PARKU LINOWYM