W dniu 6 kwietnia 2024 roku, nasza fundacja ponownie otworzyła drzwi do świata nauki poprzez doświadczenie. Zgromadziliśmy się w domku przygody na urokliwym Jazdowie, gdzie wczesnowiosenna aura sprzyjała odkrywaniu tajników pedagogiki przygody. W tym wyjątkowym dniu, nasz zespół, wsparty przez wolontariuszy i trenerów parku linowego, przygotował szereg aktywności skierowanych zarówno do nowicjuszy, jak i osób już zaznajomionych z naszym podejściem.

Wśród zaproponowanych atrakcji znalazły się sprawdzone gry zespołowe i zadania na niskim parku linowym. Celem tych działań było nie tylko dostarczenie uczestnikom adrenaliny, ale także pokazanie, jak w praktyczny sposób można wykorzystywać proste narzędzia i otaczającą nas przestrzeń do kształtowania postaw prospołecznych, budowania zaufania i współpracy w grupie.

Podczas spotkania szczególny nacisk położono na interaktywny charakter wszystkich przedsięwzięć. Uczestnicy mieli okazję bezpośrednio angażować się w dyskusje na temat założeń pedagogiki przygody. Była to także doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości i wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Spotkanie to było nie tylko szansą na aktywne spędzenie czasu, ale przede wszystkim momentem refleksji nad wartością uczenia się poprzez doświadczenie. Nasz zespół, pełen optymizmu, już teraz zaprasza na kolejne wydarzenia, mając nadzieję, że wspólnie będziemy kontynuować odkrywanie niezwykłego świata pedagogiki przygody.

 

Karol