To program wspierający rozwój długofalowego wolontariatu. Dzięki dofinansowaniu Narodowego Instytutu Wolności w ramach projektu „WOW w NGO”, zapełniamy naszym wolontariuszom więcej możliwości pomagania innym i wsparcie w rozwoju.
Z nami dołożysz swoją cegiełkę do rozwoju społecznego i świadomego uczenia się o sobie, innych i naturze. Sprawdzisz swoje strefy komfortu, poszerzysz horyzonty, popracujesz nad mocnymi stronami. Przekazując wiedzę innym nauczysz się dużo o sobie poprzez gry edukacyjne i niski park linowy.
Nasz domek fiński na Warszawskim Jazdowie. Dzieją się tutaj przeróżne wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Dołączamy się do akcji, festiwali lokalnych i realizujemy własne warsztaty. Właśnie tutaj przygodę mają okazję przeżyć uczniowie warszawskich szkół i sąsiedzkie dzieciaki. Od wiosny do jesieni dużo się u nas dzieje. Organizujemy pokazy otwarte outdoor education, warsztaty przyrodnicze, urodziny dla dzieci. Gościmy wspaniałe grupy z inicjatywami. W naszym kalendarzu znajdziecie:
Intensywny trening grupowy na świeżym powietrzu umożliwia uruchomienie głębokich procesów grupowych i indywidualnych w stosunkowo krótkim czasie.
Trening projektujemy indywidualnie dla poszczególnych grup, tak aby wpisywał się w cele postawione konkretnemu zespołowi. Najczęściej projektowane działania koncentrują się na:
Program, którego celem jest upowszechnienie nowoczesnych metod pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, wykorzystujących przygodę jako czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji człowieka. Uczestnicy projektów akademii mają szanse poznać i wypróbować metody działania bazujące na głębokim kontakcie z przyrodą, nauką oraz kulturą. Podstawową formą realizacji projektu są kursy, warsztaty, szkolenia praktyczne adresowane do studentów, nauczycieli, pedagogów – i wszystkich, którzy w sposób aktywny pracują z grupami dzieci, młodzieży lub dorosłych i chcą poszerzyć swoje umiejętności o zagadnienia związane z pedagogiką przygody.
Celem kursów APP jest przygotowanie uczestników do planowania, organizacji i przeprowadzenia zajęć oraz ćwiczeń terenowych służących przekazywaniu wiedzy oraz
umiejętności, budowania relacji m.in. poprzez aktywne poznawanie oraz doświadczanie przyrody. Aby było to możliwe, równolegle z poznawaniem pedagogicznych idei, trzeba nauczyć się spakować plecak, poruszać się w nieznanym terenie czy udzielić pierwszej pomocy. Chcemy zachęcić osoby pracujące z grupami dzieci, młodzieży i dorosłych, aby jak najczęściej próbowały umieszczać swoje działania w środowisku naturalnym, które ma wiele walorów wychowawczych. Wczasie wspólnych wędrówek, lekcji w lesie czy realizacji projektów przyrodniczych uczestnicy mogą znacznie szybciej zdobywać wiedzę i budować głębokie relacje niż w formalnym procesie edukacji. Dodatkowo zaplanowanie działań tak, aby stanowiły one przygodę dla grupy i poszczególnych uczestników sprawia, że mamy szansę wzmocnić ich poczucie własnej wartości oraz pobudzić do kreatywnego i twórczego działania.
Pomaga zrozumieć relacje w organizacji, wspiera budowanie kultury współpracy, wpływa na zaangażowanie i chęć podejmowania działań. To projekt dla tych organizacji, które chcą się rozwijać i współpracować naprawdę ze swoimi wolontariuszami i współpracownikami! Projekt pozwolił dziesiątkom organizacji na poznanie modelu i wdrożenie go niejako do DNA organizacji, według indywidualnych potrzeb i możliwości, a także specyfiki działania.
Skala to gotowe rozwiązania, narzędzia, materiały i odpowiedzi na największe trudności z jakimi mierzą się organizacje – przychodzimy z gotową receptą na problemy w trzecim sektorze.
To bezpłatny projekt dla warszawskich liceów (z dofinansowaniem Fundacji Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”)
Dołącz do nas podczas wydarzeń kulturalnych. W Domku Przygody 8/2 na os. Jazdów czekają na Ciebie dni otwarte, slajdowiska, warsztaty, kiermasze. Koniecznie zajrzyj do naszego kalendarza!