Pokaz warsztatu Pedagogiki Przygody w Warszawie!

Zapraszamy na otwarty pokaz warsztatu pedagogiki przygody z wykorzystaniem niskiego parku linowego oraz gier outdoorowych.

Kogo zapraszamy?
– osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji,
– nauczycieli oraz edukatorów zainteresowanych wykorzystaniem pedagogiki przygody w pracy z grupami,
– trenerów, instruktorów, animatorów zainteresowanych własnym rozwojem w kontekście outdoor/adventure/experiential education,
– osoby, które rozważają wzięcie udziału w warsztatach „Adventus” lub kursie instruktorskim niskiego parku linowego.
To świetna okazja do lepszego poznania naszej metody!

Działania w nurcie pedagogiki przygody dostarczają uczestnikom wiedzy o tym jak działa grupa, jakie są jej mocne strony oraz jakie zmiany mogłyby wesprzeć jej rozwój. Dynamiczne i wciągające gry plenerowe pozwalają na ujawnienie się talentów oraz potencjałów poszczególnych jej uczestników.

Podczas warsztatu uczestnicy wezmą udział w przykładowej grze na niskim parku linowym adresowanej do młodzieży oraz dorosłych. Dodatkowo zaprezentujemy kilka gier możliwych do wykorzystania z grupami wraz z ich omówieniem, w tym ćwiczenia z Gumizelą!

Kiedy i gdzie?

Zapraszamy 6 Kwietnia 2024r. w godzinach 9:45-15:00 do domku fińskiego przy ul. Jazdów 8/2, 00-457 Warszawa.
Zachęcamy do przychodzenia z lekkim wyprzedzeniem dla wspólnego wypicia kawy/herbaty przed rozpoczęciem warsztatu.

UWAGA! Na Osiedle Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodem! Tego dnia warto skorzystać z roweru, komunikacji miejskiej czy, wykorzystując piękną okolicę, spacerem. 

Lokalizacja
„Domek Przygody” jest prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody i fundację Leśnodzieło. Drewniany domek, wyremontowany społecznie przez wolontariuszy, posiada niezwykły klimat. Nie znajdziecie tu warunków typowych dla nowoczesnych sal szkoleniowych. Zamiast tego, wkroczycie do drewnianego wnętrza ukrytego w centrum Warszawy, w którym grono entuzjastów tworzy unikatowe, przyjazne i domowe miejsce rozwoju dla dzieci oraz dorosłych.

Jak się ubrać?
Ze względu na plenerowy charakter warsztatu, prosimy o przybycie w stroju odpowiednim do panujących warunków pogodowych w danym dniu. Ponieważ w programie planujemy grę na parku linowym prosimy o ubranie długich spodni oraz butów na twardszej podeszwie.

Prowadzący
Warsztat poprowadzą: Karol Trynkler oraz zespół wolontariuszy Pracowni Nauki i Przygody.

Karol od 3 lat rozwija się w fundacji jako trener pedagogiki przygody. Uczestniczył i prowadził wiele warsztatów w Polsce i za granicą. 

2xx

Inne uwagi
W programie przewidziano wegetariański poczęstunek dla uczestników.
Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia NNW dla uczestników warsztatu (prosimy o zadbanie o nie we własnym zakresie).

Finanse
Udział w pokazie jest bezpłatny dla uczestników, finansowany ze środków fundacji. Na miejscu będzie można przekazać dobrowolną darowiznę na pokrycie kosztów poczęstunku i utrzymanie wspólnej przestrzeni.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, od osób, które potwierdzą swoją obecność, ale nie wezmą udziału i nie anulują swojego udziału na co najmniej 24 godziny przed wydarzeniem, pobrana zostanie opłata regulacyjna w wysokości 100 zł.

Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania się minimalnej liczby uczestników.

ZGŁOSZENIA DO 04.04
Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania się min. 10 – max. 16 osobowej grupy.
Informacja o zakwalifikowaniu na warsztat zostanie przesłana najpóźniej 04.04.

Link do zgłoszeń: 
https://forms.gle/nLvACNgSQZpvGSc26 

Domek Przygody jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Kontakt dla uczestników:
karol.trynkler@naukaprzygoda.edu.pl

 

Grafika przedstawia dorosłą kobietę, wolontariuszkę fundacji, zwijającą liny
Grafika przedstawia młodą dziewczynę, wolontariuszkę fundacji, karmiącą łabędzia i kaczkę