Zespół

ZARZĄD FUNDACJI:

Aga Leśny (Zalesie Dolne, w Pracowni od 2010) PREZESKA

Twórczyni Pracowni. Pedagożka i animatorka kultury. Związana naukowo z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.  Pracowała w urzędzie, Centrum Nauki „Kopernik”, w szkole podstawowej, w „Szkole pod Żaglami”. Od kilku lat freelancer w dziedzinie edukacji i antropologii. Odbyła wiele wypraw górskich (w tym wyjazd „Experience Expedition” do Nepalu) i morskich (w tym przejście Oceanu Atlantyckiego).  Wielokrotnie organizowała wyjazdy letnie oraz zimowe dla dzieci i młodzieży, pełniąc tam funkcje wychowawcy, kierownika a nawet pielęgniarki. Odpowiada za całość działań Pracowni oraz szczególnie za rozwój ścieżki naukowej. Do jej zadań należy  koordynacja Akademii Pedagogiki Przygody i dbanie o rozwój trenerów outdoorowych. Jej „dzieckiem” jest konferencja „Edukacja Przygodą”. Trenerka niskich parków linowych wg standardu ERCA. Członkini  European Institute of Outdoor Adventure Education and Experiential Learning (EOE), Sail Training Association Poland (STAP)  i Stowarzyszenia „Katedra Kultury”.

Ukończyła m.in. kurs trenerów outdoorowych „Outdoors brings more” w Holandii oraz kurs trenerski Outdoor Education (poziom: advanced) w Outward Bound Romania.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje na kursach krajowych i zagranicznych.

Asia Przydatek (Blizne Łaszczyńskiego, w Pracowni od 2011) WICEPREZESKA – urlop do czerwca 2019

Z wykształcenia politolog, z pasji i wykonywanego zawodu pedagog (posiada kwalifikacje pedagogiczne). W Fundacji prowadzi warsztaty outdoorowe oraz różne nietypowe projekty, zajmuje się sklepem Pracowni oraz koordynuje prace biura Fundacji.

Od wielu lat prowadzi zajęcia rozwojowe dla najmniejszych dzieci, obecnie w Klubie Mieszkańca Stare Babice. Pracuje z nauczycielami, animatorami i wychowawcami ucząc ich jak pracować z dziećmi w nurcie komunikacji bez przemocy. Realizatorka programu „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ukończyła szkolenie wprowadzające do NVC „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą” oraz „Szkołę prowadzenia grup wsparcia dla rodziców” w Fundacji Sto Pociech.

Wieloletnia instruktorka harcerska. Trenerka niskich parków linowych wg standardu ERCA.

Prywatnie żona Przemka i mama Adasia i Ali. Zafascynowana dziecięcym widzeniem świata.

 

Monika Babis (Legionowo, w Pracowni od 2016)

Koordynatorka „Przystani Odkrywców”, pasjonatka nauk ścisłych.

 

 

Katarzyna Krężałek (Warszawa, w Pracowni od 2016)

Z wykształcenia inżynier środowiska i hydrolog. Pracuje naukowo. W Pracowni działa w zespole outdoorowym. Prywatnie miłośniczka gór, lasów, pól i podróży z plecakiem. Uwielbia spacerować. Interesuje się psychologią, kulturą, sztuką i nauką samą w sobie. Zwolenniczka „porozumienia bez przemocy”. Od czasów studenckich wykazuje zaangażowanie społeczne. Do zespołu dołączyła jako wolontariuszka w 2016 roku. Już rok później dołączyła do zarządu fundacji.

RADA FUNDACJI:

 styx

Paweł Chuchmała „Styx” (Ostrowiec Świętokrzyski, w Pracowni od 2014) – PRZEWODNICZĄCY

Paweł był sympatykiem Pracowni od wielu lat. W 2014 dołączył do Rady fundacji. Wspiera nas też w zakresie IT. Prywatnie działa na pograniczu fizyki i informatyki. Po godzinach pracy tworzy małe wynalazki :) Całe życie chodził po górach, od kilku lat intensywnie żegluje. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Michał Wesołowski „Junior” (Opole, w Pracowni od 2010)

Na co dzień pracownik w branży turystycznej. Wieloletni instruktor harcerski, posiadający doświadczenie w organizacji wypraw dla dzieci i młodzieży.  Jego miłością są góry i teatr. Uczestnik wielu wypraw wysokogórskich oraz wyjazdów survivalowych (zdobył m.in. szczyty Grossglockner i Gerlach). Posiada uprawnienia przewodnika beskidzkiego. W Pracowni odpowiada szczególnie za wyjazdy i projekty związane z turystyką górską oraz w projektach z parkiem linowym. Trener niskich parków linowych wg standardu ERCA. Od niedawna spełnia się w nowej roli: męża i ojca.

Gosia Siarkiewicz (Warszawa, w Pracowni od 2011)

Absolwentka zarządzania. Instruktorka harcerska posiadająca wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Zapalona turystka; jeździ konno, na rowerze, przemierza na nogach dziesiątki kilometrów – głównie w górach. Rozpoczęła zdobywanie uprawnień przewodnika beskidzkiego.

 agata_p  Agata Pankiewicz (Wrocław, w Pracowni od 2014)

Agata należy do paczki przyjaciół, którzy od wielu lat chodzili razem po górach i żeglowali – a teraz większość z nich zaangażowana jest w fundację :) Dołączyła do nas w 2014 aby wesprzeć nas swoim doświadczeniem biznesowym. Prywatnie od wielu lat związana z bankowością. Po pracy wrzuca szpilki i garsonkę do bagażnika i rusza w teren; w góry, na narty, na kite`a.

 olga_ch

Olga Chromik (Warszawa, w Pracowni od 2013)

Etnolożka i animatorka kultury, harcerka, działaczka sąsiedzka, performerka. Obecnie wychowuje syna Jana. Podróżuje, jeździ na rowerze, w wolnych chwilach uczy się języka wilamowskiego. Lubi gry – głównie podwórkowe. Pracowała w Fundacji, teraz wchodzi w skład Rady. 

Agnieszka Bąk (Warszawa, w Pracowni od 2015)

 

ZESPÓŁ:

Jacek Walawender (Warszawa, w Pracowni od 2011)

W Pracowni koordynuje program OsiemPrzezDwa. Organizator gier miejskich i happeningów. Uwielbiany przez dzieciaki i młodzież rozkręca podwórkowe życie na warszawskim Osiedlu Jazdów. Od wielu lat związany z Centrum Nauki Kopernik.

Marysia Kuczyńska (Warszawa, w Pracowni od 2014)

 Ukończyła kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Szwecji. Budowniczka i instruktorka niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

Andrzej Kowal (Warszawa, w Pracowni od 2014)

Ukończył kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Szwecji. Budowniczy i instruktor niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

 

Ewa Cisek (Warszawa, w Pracowni od 2015)

 Przyszła do nas jako wolontariuszka do świetlicy naukowej w 2015… i tak została :) Zaangażowana jest w zespół prowadzący program domku OsiemPrzezDwa.

 

Aleksandra Tomala (Warszawa, w Pracowni od 2015)

Do zespołu dołączyła jako wolontariuszka wspierająca świetlicę naukową i działalność kulturalno-społeczną w domku OsiemPrzezDwa. Obecnie jest koordynatorką programu wolontariackiego.

 

Igor Lisin (Wrocław, w Pracowni od 2017)

Do zespołu dołączył jako wolontariusz w 2016 roku. Wspólnie z nami zrealizował projekt międzynarodowy „Experiential education for social inclusion”.  Ukończył m.in. kurs trenerski Outdoor Education (poziom: advanced) w Outward Bound Romania.

m_edyta Edyta Mantorska  (Warszawa, w Pracowni od 2013) – urlop

Sozolog (inaczej ochroniarz środowiska), pasjonatka innowacji. Kiedyś instruktorka harcerska, teraz animator, trener i właścicielka dwóch kotów. Na co dzień jeździ na rowerze, bo daje to poczucie wolności w miejskiej dżungli. Kiedy może -wyjeżdża, szczególnie w piękne Polskie Góry. Trenerka niskich parków linowych wg standardu ERCA.

Ukończyła kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Holandii.

 IMG_1754

Marta Suder (Warszawa, w Pracowni od 2013)

Marta ukończyła nasz program wolontariacki „Wolontariat z Przygodą 2013/2014” i postanowiła zostać na dłużej :) Działa w zespole outdoorowym. Wspiera nas zwłaszcza w pracy z wymagającymi grupami – ponieważ z wykształcenia jest psychologiem z doświadczeniem klinicznym. Pasjonuje się szkoleniami i pracą trenerską. Od wielu lat działa w harcerstwie. Budowniczy i instruktorka niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

Asia Keller (Warszawa, w Pracowni od 2016) – urlop

Trener, psycholog, przedsiębiorca. Na co dzień prowadzi firmę Teamformacja. W Pracowni działa w zespole outdoorowym. Wierzy w rozwój ludzi oraz lubi dobrą a zarazem mądrą zabawę i w swojej pracy łączy te dwie rzeczy. Pasjonuje ją kreatywność i chętnie udaje się w głąb świata wyobraźni. Prywatnie żona i mama zafascynowana zdrową i smaczną kuchnią. W wolnych chwilach skręca kolczyki z papieru i gra w gry karciane, planszowe, strategiczne… a przede wszystkim – towarzyskie. Budowniczy i instruktorka niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

Ukończyła kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Holandii.

WOLONTARIUSZKI I WOLONTARIUSZE:

Inga Mączka, Agnieszka Kędziorek,  Czarek Kamiński,  Kuba Gabarkiewicz, Agata Rościszewska,  dr  Iwona Pawelec, Piotr Duell, Magdalena Łukianiuk, Mikołaj Iwan, Anastazja Pylypenko, Khrystyna Moldavchuk, Krzysztof Kocimski, Jadwiga Czyżewska.

DAWNIEJ Z NAMI:

Ci, którzy  dawniej działali z nami i wnieśli dużo do naszego zespołu – bardzo Wam dziękujemy!

Marta Kostulska,  Ola Janowska, Kuba Dominowski, Kuba Rozenbaun,  Natalia Szelachowska, Monika Rieff, Magda Obińska, Marek Pyz, Łazarz Kapaon, Janusz Perenc, Magda Drygulska, Karolina Rzeczkowska, Ala Rygier, Natalia Nałęcz, Magda Zaborowska, Łukasz Wojdyga, Maria Niedziółka, Agata Firląg-Kosuń, Monika Czornej, Agata Chudzik, Asia Gołębiowska, Marcin Łukaszewicz, Kaja Rafińska, Paweł Jaskólski, Janek Ebert, Małgosia Lipińska, Monika Górska, Zosia Augustyniak, Albert (Mariusz) Pawłowski, Maciek Olszak, Olga Nowaczyńska, Zofia Dubiczyńska, Majga Załuga, Ola Bradel, Kasia Dytrych, Ola Górecka, Martyna Bryłka, Adam Kaczmarek, Kasia Kapaon, Olga Pawlik, Marcin Poncyliusz, Dorota Wesołowska, Paulina Kida, Gabriel Oprządek, Agnieszka Lewandowska, Paula Przeździecka.

DOŁĄCZ:

Pracownia jest otwartym miejscem dla pedagogów, animatorów, harcerzy, turystów i wszystkich osób zainteresowanych twórczą i aktywną edukacją. Pracownią kieruje tzw. zespół szkieletowy, który zapewnia trwanie cyklicznych projektów Pracowni oraz zespołu sympatyków, którzy w miarę chęci i możliwości mogą wspierać Pracownię w jej działaniach oraz samodzielnie się w niej rozwijać.

Zależy nam, aby zespół Pracowni tworzyli praktycy, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje.

Dążymy do tego aby co najmniej raz w roku zespół spotkał się na warsztatach w terenie, które będą pretekstem do integracji, wypracowywania nowych metod działania, tworzeniu planów oraz naukę nowych technik, poznanie nowych sportów itd.

Ze względu na planowaną ścieżkę badawczą i naukową, jesteśmy zainteresowani współpracą z naukowcami różnych dziedzin – zależy nam jednak, aby były to osoby otwarte na przygodę i takie, które choć raz w roku wyruszą z nami na wspólną wyprawę bądź rejs.