Zespół

ZARZĄD FUNDACJI:

Aga Leśny (Zalesie Dolne, w Pracowni od 2010) PREZESKA

Twórczyni Pracowni. Pedagożka i animatorka kultury. Związana naukowo z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.  Pracowała w urzędzie, Centrum Nauki „Kopernik”, w szkole podstawowej, w „Szkole pod Żaglami”. Od kilku lat freelancer w dziedzinie edukacji i antropologii. Odbyła wiele wypraw górskich (w tym wyjazd „Experience Expedition” do Nepalu) i morskich (w tym przejście Oceanu Atlantyckiego).  Wielokrotnie organizowała wyjazdy letnie oraz zimowe dla dzieci i młodzieży, pełniąc tam funkcje wychowawcy, kierownika a nawet pielęgniarki. Odpowiada za całość działań Pracowni oraz szczególnie za rozwój ścieżki naukowej. Do jej zadań należy  koordynacja Akademii Pedagogiki Przygody i dbanie o rozwój trenerów outdoorowych. Jej „dzieckiem” jest konferencja „Edukacja Przygodą”. Trenerka niskich parków linowych wg standardu ERCA. Członkini  European Institute of Outdoor Adventure Education and Experiential Learning (EOE), Sail Training Association Poland (STAP)  i Stowarzyszenia „Katedra Kultury”.

Ukończyła m.in. kurs trenerów outdoorowych „Outdoors brings more” w Holandii oraz kurs trenerski Outdoor Education (poziom: advanced) w Outward Bound Romania.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje na kursach krajowych i zagranicznych.

Asia Przydatek (Blizne Łaszczyńskiego, w Pracowni od 2011) WICEPREZESKA

Z wykształcenia politolog, z pasji i wykonywanego zawodu pedagog (posiada kwalifikacje pedagogiczne). W Fundacji prowadzi warsztaty outdoorowe oraz różne nietypowe projekty, zajmuje się sklepem Pracowni oraz koordynuje prace biura Fundacji.

Od wielu lat prowadzi zajęcia rozwojowe dla najmniejszych dzieci, obecnie w Klubie Mieszkańca Stare Babice. Pracuje z nauczycielami, animatorami i wychowawcami ucząc ich jak pracować z dziećmi w nurcie komunikacji bez przemocy. Realizatorka programu „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, ukończyła szkolenie wprowadzające do NVC „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą” oraz „Szkołę prowadzenia grup wsparcia dla rodziców” w Fundacji Sto Pociech.

Wieloletnia instruktorka harcerska. Trenerka niskich parków linowych wg standardu ERCA.

Prywatnie żona Przemka i mama trójki młodych obywateli. Zafascynowana dziecięcym widzeniem świata.

 

dr Iwona Pawelec-Pudło (Wrocław, w Pracowni od 2018)

Choć oficjalnie przyłączyła się do fundacji w 2018 roku, jest prawdziwą weteranką naszych działań. Spotkaliśmy się pierwszy raz na konferencji w 2011 i od tego czasu Iwona skończyła wszelkie możliwe warsztaty oferowane w Pracowni, a w końcu zaczęła je sama prowadzić. Zafascynowana ideą outdoor education, założyła firmę oferującą niezwykłą przygodę edukacyjną w rejonach Kotliny Kłodzkiej.

 

Monika Babis (Warszawa, w Pracowni od 2016)

Pasjonatka nauk ścisłych, w tym głównie tarzania się w błocie. Biolożka z powołania. Zaczęło się „jak zwykle”: przyszła do nas jako wolontariuszka i tak już została :) W zarządzie zajmuje się koordynacją zespołu pozyskiwania środków finansowych. Posiada certyfikat budownia i działań jako instruktorka niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA

RADA FUNDACJI:

 styx

Paweł Chuchmała „Styx” (Ostrowiec Świętokrzyski, w Pracowni od 2014) – PRZEWODNICZĄCY

Paweł był sympatykiem Pracowni od wielu lat. W 2014 dołączył do Rady fundacji. Wspiera nas też w zakresie IT. Prywatnie działa na pograniczu fizyki i informatyki. Po godzinach pracy tworzy małe wynalazki :) Całe życie chodził po górach, od kilku lat intensywnie żegluje. Szczęśliwy mąż i ojciec.

Michał Wesołowski „Junior” (Opole, w Pracowni od 2010)

Na co dzień pracownik w branży turystycznej. Wieloletni instruktor harcerski, posiadający doświadczenie w organizacji wypraw dla dzieci i młodzieży.  Jego miłością są góry i teatr. Uczestnik wielu wypraw wysokogórskich oraz wyjazdów survivalowych (zdobył m.in. szczyty Grossglockner i Gerlach). Posiada uprawnienia przewodnika beskidzkiego. W Pracowni odpowiada szczególnie za wyjazdy i projekty związane z turystyką górską oraz w projektach z parkiem linowym. Trener niskich parków linowych wg standardu ERCA. Od niedawna spełnia się w nowej roli: męża i ojca.

Gosia Siarkiewicz (Warszawa, w Pracowni od 2011)

Absolwentka zarządzania. Instruktorka harcerska posiadająca wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Zapalona turystka; jeździ konno, na rowerze, przemierza na nogach dziesiątki kilometrów – głównie w górach. Rozpoczęła zdobywanie uprawnień przewodnika beskidzkiego.

 agata_p  Agata Pankiewicz (Wrocław, w Pracowni od 2014)

Agata należy do paczki przyjaciół, którzy od wielu lat chodzili razem po górach i żeglowali – a teraz większość z nich zaangażowana jest w fundację :) Dołączyła do nas w 2014 aby wesprzeć nas swoim doświadczeniem biznesowym. Prywatnie od wielu lat związana z bankowością. Po pracy wrzuca szpilki i garsonkę do bagażnika i rusza w teren; w góry, na narty, na kite`a.

 olga_ch

Olga Chromik (Warszawa, w Pracowni od 2013)

Etnolożka i animatorka kultury, harcerka, działaczka sąsiedzka, performerka. Obecnie wychowuje syna Jana. Podróżuje, jeździ na rowerze, w wolnych chwilach uczy się języka wilamowskiego. Lubi gry – głównie podwórkowe. Pracowała w Fundacji, teraz wchodzi w skład Rady. 

ZESPÓŁ:

Marysia Kuczyńska (Warszawa, w Pracowni od 2014)

 Ukończyła kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Szwecji. Budowniczka i instruktorka niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

Andrzej Kowal (Warszawa, w Pracowni od 2014)

Ukończył kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Szwecji. Budowniczy i instruktor niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

 

Ewa Cisek (Warszawa, w Pracowni od 2015)

 Przyszła do nas jako wolontariuszka do świetlicy naukowej w 2015… i tak została :) Zaangażowana jest w zespół panujący nad administracją oraz finansami fundacji.

 

Aleksandra Tomala (Warszawa, w Pracowni od 2015)

Do zespołu dołączyła jako wolontariuszka wspierająca świetlicę naukową i działalność kulturalno-społeczną w domku OsiemPrzezDwa.

 

Igor Lisin (Wrocław, w Pracowni od 2016)

Do zespołu dołączył jako wolontariusz w 2016 roku. Wspólnie z nami zrealizował projekt międzynarodowy „Experiential education for social inclusion”.  Ukończył m.in. kurs trenerski Outdoor Education (poziom: advanced) w Outward Bound Romania. Budowniczy i instruktor niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

 IMG_1754

Asia Keller (Warszawa, w Pracowni od 2016)

Trener, psycholog, przedsiębiorca. Na co dzień prowadzi firmę Teamformacja. W Pracowni działa w zespole outdoorowym. Wierzy w rozwój ludzi oraz lubi dobrą a zarazem mądrą zabawę i w swojej pracy łączy te dwie rzeczy. Pasjonuje ją kreatywność i chętnie udaje się w głąb świata wyobraźni. Prywatnie żona i mama zafascynowana zdrową i smaczną kuchnią. W wolnych chwilach skręca kolczyki z papieru i gra w gry karciane, planszowe, strategiczne… a przede wszystkim – towarzyskie. Budowniczy i instruktorka niskich, mobilnych parków linowych wg standardu ERCA.

Ukończyła kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Holandii.

WOLONTARIUSZKI I WOLONTARIUSZE:

Kuba Gabarkiewicz, Agata Rościszewska,   Khrystyna Moldavchuk, Krzysztof Kocimski, Jadwiga Czyżewska, Paulina Kida, Ola Korolik

DAWNIEJ Z NAMI:

Ci, którzy  dawniej działali z nami i wnieśli dużo do naszego zespołu – bardzo Wam dziękujemy!

Marta Kostulska,  Ola Janowska, Kuba Dominowski, Kuba Rozenbaun,  Natalia Szelachowska, Monika Rieff, Magda Obińska, Marek Pyz, Łazarz Kapaon, Janusz Perenc, Magda Drygulska, Karolina Rzeczkowska, Ala Rygier, Natalia Nałęcz, Magda Zaborowska, Łukasz Wojdyga, Maria Niedziółka, Agata Firląg-Kosuń, Monika Czornej, Agata Chudzik, Asia Gołębiowska, Marcin Łukaszewicz, Kaja Rafińska, Paweł Jaskólski, Janek Ebert, Małgosia Lipińska, Monika Górska, Zosia Augustyniak, Albert (Mariusz) Pawłowski, Maciek Olszak, Olga Nowaczyńska, Zofia Dubiczyńska, Majga Załuga, Ola Bradel, Kasia Dytrych, Ola Górecka, Martyna Bryłka, Adam Kaczmarek, Kasia Kapaon, Olga Pawlik, Marcin Poncyliusz, Dorota Wesołowska, Gabriel Oprządek, Agnieszka Lewandowska, Paula Przeździecka, Edyta Mantorska, Mikołaj Iwan, Piotr Duell, Marta Suder, Jacek Walawender, Katarzyna Krężałek, Inga Mączka, Czarek Kamiński, Magdalena Łukaniuk, Anastazja Pylypenko

DOŁĄCZ:

Pracownia jest otwartym miejscem dla pedagogów, animatorów, harcerzy, turystów i wszystkich osób zainteresowanych twórczą i aktywną edukacją. Pracownią kieruje tzw. zespół szkieletowy, który zapewnia trwanie cyklicznych projektów Pracowni oraz zespołu sympatyków, którzy w miarę chęci i możliwości mogą wspierać Pracownię w jej działaniach oraz samodzielnie się w niej rozwijać.

Zależy nam, aby zespół Pracowni tworzyli praktycy, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje.

Dążymy do tego aby co najmniej raz w roku zespół spotkał się na warsztatach w terenie, które będą pretekstem do integracji, wypracowywania nowych metod działania, tworzeniu planów oraz naukę nowych technik, poznanie nowych sportów itd.

Ze względu na planowaną ścieżkę badawczą i naukową, jesteśmy zainteresowani współpracą z naukowcami różnych dziedzin – zależy nam jednak, aby były to osoby otwarte na przygodę i takie, które choć raz w roku wyruszą z nami na wspólną wyprawę bądź rejs.