Czym jest niski park linowy i do czego mogę go wykorzystać?

“Niski park linowy? Co to jest? Czy to w ogóle może być fajne?”

TAK!

Zajęcia na niskim parku linowym (LRC – ang. low ropes course) to świetna zabawa i przygoda, która może być wykorzystywana jako metoda rozwojowa i edukacyjna!

"Z niskim parkiem linowym pracujemy od 2012 roku. To jedna z bardziej niezywkłych metod stosowanych w outdoor & experiential education. Nie przestaje mnie zaskakiwać, jak wiele ludzie mogą wyciągnąć wniosków z doświadczenia gry na takim parku!"
Aga Leśny
trenerka niskich parków linowych

Weź udział w otwartym warsztacie!

Jeśli:

  • słyszałaś, słyszałeś o metodzie niskiego parku linowego, ale nie było okazji, aby jej doświadczyć…
  • rozważasz udział w instruktorskim kursie linowy, ale wcześnej chcesz lepiej poznać metodę…
  • rozważasz wolontariat outdoorowy w naszej fundacji…
  • pracujesz w rolach liderskich, nauczycielskich, trenerskich i rozważasz wykorzystanie niskiego parku linowego w swoich programach…
  • jesteś osobą pełnoletnią…

To właśnie nadarza się wspaniała okazja, aby sprawdzić w działaniu czym jest program z niskim parkiem linowym!

Co, gdzie, kiedy?

Data i godzina: Zapraszamy 9.11.2024 w godzinach 10:00 – 14:00.

Zachęcamy do przychodzenia od godz. 9:30, wspólnego wypicia kawy/herbaty przed rozpoczęciem warsztatu. Zaczynamy punktualnie!

Program: w programie ćwiczenia wprowadzające, ćwiczenia i zabawy na niskim parku linowym, gra grupowa, podsumowanie, wspólna dyskusja o zastosowaniu niskiego parku linowego w działaniach rozwojowych i edukacyjnych. Kończymy pożegnalną zupą 🙂

Miejsce: Warszawa, “Domek Przygody”, Osiedle Jazdów, ul. Jazdów 8/2.

UWAGA! Na Osiedle Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodem! Tego dnia

 warto skorzystać z roweru, komunikacji miejskiej czy, wykorzystując piękną okolicę, spacerem. 🙂

„Domek Przygody” prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody i Leśnodzieło. Drewniany domek, wyremontowany społecznie przez wolontariuszy, posiada niezwykły klimat. Nie znajdziecie tu warunków typowych dla nowoczesnych sal szkoleniowych. Zamiast tego, wkroczycie do drewnianego wnętrza ukrytego w centrum Warszawy, w którym czuć klimat grona entuzjastów tworzących unikatowe, przyjazne i domowe miejsce rozwoju dla dzieci oraz dorosłych.

Możesz zostać patronem lub matronką naszego domku i wspierać działanie tego miejsca:  https://patronite.pl/osiemprzezdwa.

Jak się ubrać?

Ze względu na plenerowy charakter warsztatu, prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu, w tym w długich spodniach oraz krytych, wygodnych butach na twardszej podeszwie. Warsztat zrealizujemy nawet przy niewielkim deszczu dlatego warto wziąć kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe!

Prowadzący
Warsztat poprowadzą: Aga Leśny, Kuba Gabarkiewicz, Agata Rościszewska, Maria Łoskot wraz z ekipą wolontariacką Pracowni Nauki i Przygody!

Kontakt dla uczestników:
aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl tel.: 501 783 923.

 

Finanse

Udział w pokazie jest bezpłatny dla uczestników, dofinansowany ze środków  “WOW w NGO!”  (Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego w latach 2018-2030 Korpus Solidarności).

Na miejscu będzie można przekazać dobrowolną darowiznę na pokrycie kosztów poczęstunku i utrzymanie wspólnej przestrzeni.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc oraz konieczny zakup materiałów programowych, od osób, które potwierdzą swoją obecność, ale nie wezmą udziału i nie anulują swojego udziału na co najmniej 24 godziny przed wydarzeniem, pobrana zostanie opłata regulacyjna w wysokości 100 zł.

Inne uwagi

  • Fundacja zastrzega sobie możliwość selekcji zgłoszeń pod kątem grupy docelowej uczestników. Informację zwrotną o zaproszeniu wyślemy 4.11.
  • Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania się m.in. 6 osób uczestniczących.
  • W programie przewidziano wegetariański poczęstunek dla uczestników.
  • Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia NNW dla uczestników warsztatu (prosimy o zadbanie o nie we własnym zakresie).
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku bardzo złych prognoz atmosferycznych (burza, ulewa, mróz, śnieg z deszczem). W takim przypadku do uczestników zostanie wysłany SMS z odpowiednim powiadomieniem.

ZGŁOSZENIA DO 2.11

Chcesz organizować takie wydarzenia dla innych? Poznawać lepiej outdoor education, rozwijać się trenersko a przy okazji zmieniać świat na lepszy?

Zgłoś się do naszego programu wolontariackiego!

Zgłoszenia zostały zakończone!