Adventus – warsztaty outdoor & experiential education #19 – pierwszy raz w województwie podlaskim

Serdecznie zapraszamy na 19tą (!) edycję, kultowych warsztatów pedagogiki przygody (outdoor & experiential education). Dołącz do ponad 250 absolwentów tego warsztatu i zacznij swoją przygodę z rozwojowymi działaniami plenerowymi!

Adventus to doświadczanie połączone z poznaniem kontekstu teoretycznego i praktycznego outdoor & experiential education, pedagogiki przygody. Dzięki temu:

• Intensywnie zanurza w doświadczeniu, a więc szybko się uczysz.
  • Obserwujesz siebie i grupę w działaniu – więc od razu widzisz w jakich działaniach możesz wykorzystać prezentowane formy
  • Łączysz przyjemne z pożytecznym – rozwijasz siebie ucząc się nowych metod, masz czas na regenerację w przyrodzie, jesteś w grupie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, jest czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie relacji osobistych i zawodowych.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

• pracujesz, lub chcesz zacząć pracować z grupami
  • chcesz wyjść z programem poza sale warsztatowe
  • szukasz inspiracji
  • chcesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
  • masz ochotę na spędzenie kilkunastu godzin w plenerze
  • dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć działania w metodyce outdoor&experiential education

Gdzie?

Agroturystyka Bora Zdrój (woj. podlaskie)

Kiedy?

11-12.05.2024 (sobota-niedziela). Zaczynamy o godzinie 9:00, kończymy o godzinie 16:30.

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów, studentów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przygody i pedagogiką przeżyć.

Minimalna liczebność grupy: 10 osób.

W programie:

• Doświadczenie pedagogiki przygody i pokrewnych nurtów na „własnej skórze”
  • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
  • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
  • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody/experiential education
  • Metody aktywnego omawiania oraz podsumowywania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
  • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
  • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego – jednym słowem, Ty też się czegoś o sobie dowiesz!

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik z nurtu pedagogiki przygody.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Udział w warsztacie może być intensywnym doświadczeniem – dzięki temu szybko i bez nudy się uczysz!

Opłaty za wydarzenie:

• non-profit” 750 zł + nocleg z wyżywieniem 220 zł (dla ngo, niekomercyjnych placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów)
  • „mecenas – skowronek” early birds 830 zł + nocleg z wyżywieniem 220 zł (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji przy wpłacie do 5.05)
  • „mecenas – sowa” lazy birds 880 zł lub więcej + nocleg z wyżywieniem 220 zł (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji, przy wpłacie po 05.05)

Cena obejmuje: materiały teoretyczne w wersji elektronicznej, przekąski i napoje przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach oraz całą garść doświadczeń i inspiracji. Opłata za nocleg i wyżywienie jest pobierana na miejscu.

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.