Warsztaty outdoor podczas Zlotu Mazowieckiej Chorągwi ZHR

Choć minęło już trochę czasu od tego wydarzenia, to wciąż w pamięci mamy niezwykłe warsztaty, które przeprowadziliśmy podczas jednego z majowych weekendów dla instruktorek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w trakcie Zlotu św. Kingi w Małkini.

Warsztaty outdoor podczas Zlotu Mazowieckiej Chorągwi ZHR

Niezwykłe wspomnienia z tym warsztatem zawdzięczamy aktywnemu udziałowi Gościń z Gruzji, Armeni, Ukrainy, które odwiedziły naszą Fundację w ramach jobshadowingu – jednego z etapów projektu TrackOne. Trenerki oraz wolontariuszki i wolontariusze wraz z naszymi Gościniami przygotowały specjalny program na ten dzień.

Przygotowaliśmy 4 odrębne, unikalne warsztaty, dopasowane do potrzeb uczestniczek:
– Drzwi Natury – warsztat inspirowany podejściem „Wilderness/Adventure therapy”
– Wykorzystanie niskiego parku linowego w procesie grupowym
– wykorzystanie elementówPedagogiki Przygody w pracy z harcerkami w wieku 10 – 15 lat
– wykorzystanie elementów Pedagogiki Przygody w pracy z zuchenkami 6 – 9 lat
Wszystkie warsztaty zakończyliśmy wspólnym podsumowaniem z omówieniem głównych komponentów Pedagogiki Przygody w nawiązaniu do różnic i wspólnych elementów działania Metodą Harcerską przez instruktorki.

Na koniec nie zabrakło także uwielbianej przez wszystkich (także zagraniczny zespół) Gumizeli.

Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała, jednak był to niezwykle cenny spędzony w gronie doświadczonych i wkraczających na swoją drogę instruktorek, które oddają wiele serca i poświęcają ogrom czasu w rozwój i opiekę nad swoimi podopiecznymi. To był dzień pełen ciekawych dyskusji, nauki i rozwoju także dla nas i z pewnością pełen przygód.