Świętowaliśmy 10 urodziny fundacji!

4 czerwca 2022 świętowaliśmy, przełożone przez pandemię, 10 urodziny fundacji. Z tej okazji odbył się kameralny piknik w ogródku naszego „domku przygody” OsiemPrzezDwa.

Chcieliśmy, aby w ramach aktywności przygotować prezenty dla siebie samych :) Był więc obiad z ogniska, malowanie kamieni, które ozdobią nasz domkowy ogródek oraz tworzenie flag.

Flagi nawiązują do modlitewnych flag tybetańskich – wyznawcy buddyzmu m.in. tybetańskiego wierzą, że za każdym razem gdy wiatr poruszy flagę z modlitwą/mantrą, jest ona „odmawiana” i w ten sposób natura ma swój udział we wzmacnianiu modlitw i intencji. Ta koncepcja bardzo nam się spodobała – stworzyliśmy więc wspólnie flagi, z motywami roślin występujących w naszym ogródku z hasłami/intencjami, które chcemy wysłać do świata. Liczymy na dużo łagodnego wiatru, który poniesie nasze intencje gdzie trzeba!

Przy okazji urodzinowych obchodów, pożegnaliśmy „oficjalnie” Asię Przydatek, która oficjalnie pożegnała się z funkcją vc prezeski naszej fundacji po prawie 12 latach. Asia była jedną z założycielek naszej organizacji, która przez wiele lat zajmowała się różnymi jej obszarami od gier miejskich dla seniorów, po pracę z małymi dziećmi, prowadzenie biura i finansów, szkolenia pedagogiczne, sklep internetowy i projekty z parkiem linowym. Z Asią przecieraliśmy wszystkie organizacyjne szlaki i uczyliśmy się działania w 3. sektorze w Polsce.

Bardzo dziękujemy Ci za ponad dekadę (!) służby dla naszej misji i pracy na rzecz rozwoju pedagogiki przygody w Polsce. Życzymy wielu wyzwań na nowych, zawodowych ścieżkach!

Dziękujemy wszystkim Gościom, Gościniom i osobom wolontariackim zaangażowanym w organizacje naszego małego pikniku!