Relacja z warsztatów Adventus#14

W dniach 21-23 maja w naszym domku Osiem Przez Dwa w Jazdowie odbyły się pierwsze, popandemiczne stacjonarne warsztaty Adventus#14. Chyba nie musimy mówić, jak bardzo nam zależało na tym spotkaniu po długich miesiącach działań i spotkań online. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami uczestnicy byli tak samo stęsknieni za kontaktem z ludźmi na żywo, jak my :). Przyjemność poprowadzenia pierwszego spotkania na żywo po przerwie miał zespół prowadzący w składzie: Agnieszka Leśny, Joanna Keller w roli trenerek, Kuba Gabarkiewicz w roli asystenta, Andrzej Kowal w roli trenera linowego oraz Krzysztof Kocimski wraz z córką Różą w roli szefa outdoorowej kuchni kociołkowej. Całej ekipie gorąco dziękujemy za to, że była z nami w ten szczególny weekend. 

Program 14-ego Adventusa był szczególny ze względu na kameralną i bardzo kobiecą grupę oraz konieczność zachowania norm bezpieczeństwa związanych z pandemią. Nie zabrakło jednak naszych znaków rozpoznawczych: parku linowego, gumizeli oraz nieodłącznej dobrej zabawy poprzeplatanej z rozwojem.

Choć pogoda nie zawsze miała taki sam plan na te dni, jak my, dzielne uczestniczki nie poddały się i wytrwały pomimo deszczu i zimna, które towarzyszyło nam w sobotę. Niedziela zaś powitała nas pięknym słońcem, które pozwoliło na podniesienie energii i naładowanie baterii. 

W programie, oprócz gier i zabaw, było również miejsce na przedstawienie podstaw teoretycznych i naukowych, które dają nam pewność, że nasze działania mają sens i są skuteczne. Grupa poznała cykl Kolba, model KNP, dowiedziała się też, jakie elementy składają się na pedagogikę przygody i dlaczego tak bardzo kochamy tę metodę. Jeżeli i Ty chciałbyś to wiedzieć i ją pokochać, zapraszamy gorąco na wyjazdową jesienną edycję Adventusa – zarezerwuj sobie weekend 16-17.10 i zgłoś się już dziś. 

Kiedy następne?

Kolejną edycję warsztatów planujemy 16-17.10. Więcej szczegółów na Facebooku >>>