Relacja z warsztatów Adventus #4

IMG_8837W miniony weekend, w dniach 27-28.09.2014 odbyła się czwarta edycja warsztatu wprowadzającego do teorii i praktyki pedagogiki przygody – Adventus. W nowej lokalizacji, Oczyszczalni, w promieniach słońca, uczestnicy brali udział w grach terenowych i dyskusjach teoretycznych. Pierwsze przedpołudnie poświęciliśmy na rekonesans :) Praktyczne, krótkie gry miały być wprowadzeniem do tematu warsztatów. Pomiędzy obiadem, a kolacją odbywały się ćwiczenia i duża gra na parku linowym. Oczyszczalnia, ze swoim pięknym zagajnikiem nad malowniczym stawem, pozwoliła nam na rozłożenie całkiem porządnego parku linowego, który okazał się niezłym wyzwaniem dla uczestników warsztatów. Po leniwej kolacji oglądaliśmy zdjęcia z projektów fundacji oraz, na gorąco, zdjęcia z mijającego dnia. Jak to dobrze, że nasza trenerka Dorota, ma wielki talent do wychwytywania ważnych momentów w czasie gier :)

Hasłem niedzieli było przejście od orientacji na celu do orientacji na jakość. Przy okazji prostych gier, wywołujących dużo emocji, rozmawialiśmy o atmosferze realizowanych zadań, skutecznej komunikacji i budowaniu zaufania. Nie do wszystkich taka perspektywa przemawia, ale mamy nadzieję, że każdego z naszych uczestników zostawiliśmy z tematem do dalszych przemyśleń.

IMG_9017Weekend minął nam niezmiernie szybko. Aż żal było wracać do domu. Osoby spragnione podobnych wrażeń już teraz zapraszamy na Adventusa #5 (planowany termin: maj 2015) lub na „drugi stopień” czyli Experiential Education dla liderów i nauczycieli.

/al/ piękne zdjęcia autorstwa Doroty Wesołowskiej