Relacja z pokazu warsztatu pedagogiki przygody

25.08.2018  w naszym domku „OsiemPrzezDwa” na warszawskim Jazdowie odbył się otwarty pokaz warsztatu pedagogiki przygody. Wśród uczestników znajdowali się nauczyciele, wychowawcy, trenerzy, a także osoby które chciały wykorzystywać pedagogikę przygody do animowania lokalnych społeczności i do zabaw z własnymi dziećmi.
Na pokazie staraliśmy się przekazać wiedzę, doświadczenie i zainspirować innych do wykorzystywania prostych narzędzi do pracy z grupą. To był dzień pełen wrażeń, w którym odkrywaliśmy jak to jest pokonywać przeszkody z zawiązanymi oczami, jak wykorzystywać gumizelę, rynny, liny i piłki.  Było kilka ćwiczeń sprawdzających zaufanie w grupie i poziom komunikacji.
Jak zwykle dużo wrażeń dostarczył park linowy, na którym okazało się, że to samo ćwiczenie u niektórych  uruchomiło ducha rywalizacji a u innych chęć współpracy. Wywiązała się na ten temat niezwykle ciekawa dyskusja w podsumowaniu. Jak myślicie skąd u nas w społeczeństwie tak wielka chęć rywalizacji w sytuacjach w których powinniśmy sobie pomagać? ;)
Wśród wielu aktywności nie zabrakło także miejsca na obiad ugotowany przez nas w kociołku przed domkiem.
Najciekawsze było to, że pogoda nie rozpieszczała i tego dnia padało.
Myślicie, że deszcz przeszkadza w aktywnościach outdoorowych? Nic bardziej mylnego. Mimo deszczu spędziliśmy prawie cały dzień na zewnątrz prowadząc pokaz warsztatu pedagogiki przygody. Było super!
/kk/
DSC 0021
Aperture: 5.6
Camera: NIKON 1 S2
Iso: 6400
« z 81 »