Pracownia w 2.fali pandemii

Ze względu na dramatyczny rozwój pandemii koronawirusa w Polsce i objęcie Warszawy tzw. czerwoną strefą – zdecydowaliśmy się odwołać wszystkie zaplanowane wydarzenia zakładające spotkania osobiste oraz ograniczyć przyjmowanie gości w naszym „domku przygody” OsiemPrzezDwa. Przejście liceów do pracy online spowodowało odwołanie wszystkich plenerowych warsztatów z młodzieżą, a uniwersytety online całkowicie zmieniają warunki naboru do programu wolontariackiego.

Stawia nas to w bardzo trudnej sytuacji, na poziomie emocji, organizacji oraz finansów. O ile w pierwszej fazie pandemii, przy dobrej pogodzie, mogliśmy realizować część działań w plenerze oraz online, o tyle teraz pogoda nie sprzyja, a morale naszych wolontariuszy i uczestników działań szybują w dół. Stopniały nasze oszczędności i opadła motywacja do walki z rzeczywistością, która teraz, jeszcze dotkliwiej, dopycha nas do podłogi.

W takiej sytuacji, prosimy Was o bycie z nami w kontakcie (przez maila, social media) oraz wsparcie finansowe, ponieważ sami nie damy rady.

Najbardziej potrzebujemy stałego, zadeklarowanego wsparcia pomagającego utrzymać „domek przygody” (za który musimy płacić czynsz, wszystkie opłaty, a zimą grzać prądem). Do tego służy nam system Patronów i Patronek (Matronek?): https://patronite.pl/osiemprzezdwa

Można nas też wesprzeć darowizną przeznaczoną na przeorganizowanie się w czasie koronawirusa:

->