Pracownia pomaga Ukrainie

Nasza fundacja, od początku marca 2022 właczyła się w pomoc Gościom i Gościniom z Ukrainy. Otworzyliśmy progi domku OsiemPrzezDwa na warszawskim Osiedlu Jazdów, dla osób i dzieci dotkniętych wojną. Stworzyliśmy bezpieczną przestrzeń, w której rodziny mogą spędzić wspólnie czas, gdzie czeka na nich bezpieczna przestrzeń, z dostępem do internetu, posiłkami, opieką dla dzieci i zajęciami – zarówno dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

Nasze działania prowadzone są przy udziale wspaniałych wolontariuszy, którzy jak tylko mogą, chcą dać dzieciom i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa i chwilę wytchnienia.

Dotychczasowe działania pokazały nam, jak ważna jest także wymiana kulturowa między polską, a ukraińską społecznością. Dlatego zapraszamy Was serdecznie do wspólnych wydarzeń dedykowanych osobom z Ukrainy i Polski, które pomogą nam poznać się wzajemnie.

Wytchnienie i możliwość pracy połączona z bezpłatną opieką nad dziećmi – tego potrzebują nasi goście, którzy od kilku tygodni odwiedzają nasz punkt pomocy ze świetlicą dla dzieci. Od 1 kwietnia zmieniamy formułę pomocy. Przekształcamy nasze wnętrze w przestrzeń co-workingową z bezpłatną opieką nad dziećmi, aby dorośli mieli możliwość wytchnienia i spokojnego poszukiwania/pracy.

Wesprzyj wpłatą nasze działania!

Dla dorosłych przygotowujemy stanowiska komputerowe, dostęp do internetu, drukarki, kawę, herbatę oraz opiekuna przestrzeni gotowego do pomocy i wsparcia osób.

W tym czasie, wolontariusze i animatorzy zaopiekują się dziećmi, proponując im zabawę na świeżym powietrzu, prace ręczne a nawet warsztaty.

Wolontariusze zostaną przygotowani do nowej roli i otrzymają wsparcie chroniące ich przed wypaleniem. 

Dzięki takiej ofercie dorośli będą mogli stanąć na nogi, podjąć pracę, odzyskać utracone kontakty nie martwiąc się o profesjonalną opiekę nad dziećmi.

Czas na dojrzalsze wsparcie dla naszych Gości! 

Możesz pomóc!

  1. Zajrzyj tutaj: aktualna lista naszych potrzeb >>>
  2. Przekaż darowiznę, aby to miejsce mogło działać profesjonalnie: 69 1140 2017 0000 4602 1309 4891
  3. Zgłoś się do wolontaryjnej pomocy (opieka nad domkiem, opieka nad dziećmi, inna pomoc): Wiktoria Jasińska, wiktoria.jasinska@naukaprzygoda.edu.pl, tel. 881047545 (środa-piątek g. 9:00 – 17:00)
  4. Zgłość możliwość przeprowadzenia nieodpłatnych warsztatów dla dzieci: jw.