Nowi wolontariusze wkraczają do akcji!

W ostatni weekend listopada spotkaliśmy się z naszymi nowymi wolontariuszami. Warsztaty, które miały za zadanie integrację i przybliżenie funkcjonowania Pracowni, rozpoczęliśmy od zapoznania się i pantonimy z przygodą.

IMG_9971
Spotkanie odbyło się w Osiemprzezdwa – Domku Fińskim na Jazdowie. Domek jest jeszcze w fazie remontu, ale mimo pyłu i nieporządku uczestnikom dopisywał humor. Integracji sprzyjało wspólne jedzenie kanapek przygotowanych przez uczestników i domowej zupy.

IMG_9998

W ciągu dnia odwiedzali nas trenerzy i wolontariusze. Każdy z nich poprowadził jedną część warsztatu, aby uczestnicy mogli poznać nasze projekty. Z Agą i Albertem poznawaliśmy projekt Akademii Pedagogiki Przygody, eksperymentowaliśmy z Asią, doświadczając o co chodzi w projekcie Odkrywcy. Kaja, przeprowadziła super grę po angielsku, pokazując że współpracujemy i realizujemy projekty europejskie. Razem z Kasią budowaliśmy wieżę z klocków.

IMG_0058

W przerwach między warsztatami (albo ćwiczeniami) rozmawialiśmy przy kominku o pedagogice przygody i jej źródłach. Pod koniec dnia nowi wolontariusze dowiedzieli się jakie zadania przed nimi stoją , jak funkcjonuje fundacja i jaką realizuje misję. Po całym dniu z nowych wolontariuszy stali się po prostu Kowalem, Ingą, Karoliną, Moniką, Marią, Adamem, Natalią. Do zespołu dołączyli też Marysia i Mateusz, którzy spotkali się z nami w kolejnych dniach.

Wszystkie zdjęcia możecie obejrzeć w naszej galerii, w albumie „Wolontariat z przygodą”.

/dw/