Kurs budowy i działań na niskim parku linowym 2023

W ramach programu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na 7. edycję niezwykłego kursu dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki linowe, a następnie prowadzić programu z użyciem tej niezwykłej metody. Na szkoleniu, evencie, pikniku, kursie, zbiórce czy obozie. Pakujesz sprzęt do bagażnika i jedziesz gdzie chcesz. Ten kurs stanowi świetne uzupełnienie warsztatu trenera outdoor.

Dlaczego warto:

Nauczysz się:-

– jak prawidłowo i bezpiecznie wieszać mobilne, niskie parki linowe (materiały, węzły, techniki, sprzęt)

BISI3457

– jak projektować gry i działania na takich konstrukcjach

– gdzie można wieszać niskie parki linowe

– z jakich materiałów się je buduje

– skąd się wzięła idea niskich parków linowych, do czego się je wykorzystuje w Polsce i na zachodzie

– zasad pracy trenerskiej na niskich parkach linowych

Ponadto:

– poznasz najlepsze standardy budowy, doboru sprzętu według norm European Ropes Courses Association

– weźmiesz udział w kilku grach prowadzonych przez doświadczony zespół trenerski oraz innych kursantów/kursantki

– zaprojektujesz i zbudujesz własne gry na niskim parku linowym oraz wiele rodzajów konstrukcji dostosowanych do różnych celów

– po kursie będziesz wiedziała/wiedział jak samodzielnie zbudować niski park linowy, gdzie kupić materiały, jak podnosić swoje kwalifikacje

– najlepszych kursantów zapraszamy do współpracy w zespole trenerskim Pracowni Nauki i Przygody

Kursantki i kursanci edycji 2022

Przebieg

Kurs składa się z dwóch części: szkolenia wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz z wprowadzenia do teorii i praktyki pedagogiki przygody (experiential education). Większość zajęć w trakcie kursu odbywać się będzie na świeżym powietrzu.

Zdjęcia z poprzednich edycji, ciekawe konstrukcje na parku >>>

Termin:

6.09.2023 start g.10:00 – 9.09.2023 . a ok. g. 16:30

Program: Wprowadzenie do outdoor & experiential education (pedagogiki przygody), wykorzystanie niskiego parku linowego do działań pedagogicznych w tym praca z grupami, bezpieczeństwo na niskim parku linowym, zasady budowy i montażu niskiego parku linowego, węzły, aspekty prawne, praktyczne metody pedagogiki przygody. Egzamin praktyczny (2 części) i teoretyczny.

Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), buty z twardą podeszwą, ulubioną herbatę, przegryzki, materiały do pisania.

Iwona Pawelec-Pudło

Prowadzący – ucz się od najlepszych!

Iwona Pawelec – Pudło – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2013 roku. Właścicielka firmy I.W Outdoor, która realizuje kilkadziesiąt programów z niskim parkiem linowym rocznie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Pasjonatka narciarstwa, przyrody i aktywnego spędzania czasu. Ratowniczka GOPR. Przez kilka lat związana z fundacją Pracownia Nauki i Przygody.

Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Czterokrotnie pracowała w roli asystentki trenerów z zagranicy na certyfikowanych kursach ERCA. Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Doktoressa nauk społecznych w dziedzinie edukacji. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 600h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami).

+ Osoba asystująca.

DSCF5317

Miejsce:

Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Przewidujemy 3 posiłki dziennie. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego (niestety nie ma opcji wegańskiej, specjalne diety za dopłatą 10 PLN dziennie). Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

Iwestycja:

Organizacje pozarządowe, publiczne placówki edukacyjne, studenci: 2 850 zł

Przedstawiciele podmiotów gospodarczych, placówki komercyjne: około 3 150 zł

Cena zawiera: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe (w tym skrypt papierowy z wiedzą teoretyczną i przykłady konstrukcji, liny do ćwiczeń), przystąpienie do egzaminu, zaświadczenie po zdanym egzaminie, pamiątkową koszulkę.

W odpowiedzi na zgłoszenie, wyślemy fakturę na bezzwrotny zadatek wysokości 500 zł[1] oraz drugą wpłatę. Kolejne płatności możliwe są w ratach.

[1] Zwrot zadatku możliwy jest wyłączenie w przypadku odwołania kursu przez organizatorów. Nie przysługuje w przypadku rezygnacji uczestnika lub przypadków losowych.

Nocleg w ośrodku dzień wcześniej wraz z kolacją i śniadaniem = 100 PLN.

Zwrot opłaty:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty (nie dotyczy bezzwrotnego zadatku) w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.

liny8

Kontakt: Aga Leśny +48 501 783 923, aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl

Uwagi:

– kurs odbędzie się pod warunkiem zebrania 10 osobowej grupy chętnych

– przed kursem warto przeczytać artykuł Agi Leśny o parkach linowych >>>

– Wg standardów ERCA z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata

  • istnieje możliwość organizacji egzaminu na międzynarodowy certyfikat ERCA w ostatni dzień kursu. Jego koszt to ~200 – 250 euro. Minimalna liczba chętnych: 5 osób.
  • Istnieje również możliwość zorganizowania kursu dedykowanego dla grupy zorganizowanej (trwa on wtedy 4 dni). Szczegółowych informacji dotyczących szkoleń z niskim parkiem linowym udziela Aga Leśny (aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl, 501 783 923).

Więcej informacji o parku linowym, audycja radiowa, klip: kliknij >>>

ZGŁOSZENIA:

do 15.08 lub wyczerpania miejsc

Reprezentuję:
Jeśli potrzebujesz płatności w ratach – napisz o tym tutaj wraz z propozycją rozkładu wpłat. W takim przypadku, potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata bezzwrotnego zadatku 500 PLN.
Posiadam zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata
Czy chcesz pamiątkową koszulkę z warsztatu?
Zapoznałam/em się z polityką prywatności (dane osobowe)
https://naukaprzygoda.edu.pl/about/polityka-prywatnosci/
Zobowiązuje się do posiadania ubezpieczenia NNW na czas trwania kursu
Zgoda na publikowanie/wykorzystywanie zdjęć i filmików nakręconych w czasie kursu
…. się na używanie i rozpowszechnianie przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody mojego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć wykonanych w ramach zajęć. Zezwolenie, o którym mowa, uprawnia do rozpowszechniana dowolną techniką, na wszelkich polach eksploatacji (w szczególności: druk, internet, przekaz prasowy), bezterminowo i bez ograniczeń terytorialnych. Zgodę można w każdej chwili cofnąć. Brak zgody oznacza brak możliwości publikacji i dzielenia się zdjęciami na których znajdzie się Twój wizerunek.
Polityka zwrotu kosztów udziału w warsztatach
*Zwrot opłaty: W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.