Kurs budowy i działań na niskim parku linowym 2022

6. edycja – pierwszy raz po Polsku! W ramach programu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na niezwykły kurs dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki linowe, a następnie prowadzić programu z użyciem tej niezwykłej metody. Na szkoleniu, evencie, pikniku, kursie, zbiórce czy obozie. Pakujesz sprzęt do bagażnika i jedziesz gdzie chcesz. Ten kurs stanowi świetne uzupełnienie warsztatu trenera outdoor.

Dlaczego warto:

Nauczysz się:

  • jak prawidłowo i bezpiecznie wieszać mobilne, niskie parki linowe (materiały, węzły, techniki, sprzęt)

– jak projektować gry i działania na takich konstrukcjach

– gdzie można wieszać niskie parki linowe

– z jakich materiałów się je buduje

– skąd się wzięła idea niskich parków linowych, do czego się je wykorzystuje w Polsce i na zachodzie

  • zasady pracy trenerki/trenera na niskich parkach linowych
BISI3457

Ponadto:

– poznasz najlepsze standardy budowy, doboru sprzętu według norm European Ropes Courses Association

– weźmiesz udział w kilku grach prowadzonych przez doświadczony zespół trenerski

– zaprojektujesz i zbudujesz własne gry na niskim parku linowym oraz wiele rodzajów konstrukcji dostosowanych do różnych celów

– po kursie będziesz wiedziała/wiedział jak samodzielnie zbudować niski park linowy, gdzie kupić materiały, jak podnosić swoje kwalifikacje

– najlepszych kursantów zapraszamy do współpracy w zespole trenerskim Pracowni Nauki i Przygody

DSC_5020-2

Przebieg

Kurs składa się z dwóch części: szkolenia wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz z wprowadzenia do teorii i praktyki pedagogiki przygody (experiential education). Większość zajęć w trakcie kursu odbywać się będzie na świeżym powietrzu.

Zdjęcia z poprzednich edycji, ciekawe konstrukcje na parku >>>

Termin:

20.04 start g.10:00 – 23.04. a ok. g. 16:00

Program: Wprowadzenie do pedagogiki przygody, wykorzystanie niskiego parku linowego do działań pedagogicznych w tym praca z grupami, bezpieczeństwo na niskim parku linowym, zasady budowy i montażu niskiego parku linowego, węzły, aspekty prawne, praktyczne metody pedagogiki przygody. Egzamin praktyczny i teoretyczny.

Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), buty z twardą podeszwą, ulubioną herbatę, przegryzki, materiały do pisania.

Iwona Pawelec-Pudło

Prowadzący – ucz się od najlepszych!

Iwona Pawelec – Pudło – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2013 roku. Właścicielka firmy I.W Outdoor, która realizuje kilkadziesiąt programów z niskim parkiem linowym rocznie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Pasjonatka narciarstwa, przyrody i aktywnego spędzania czasu. Ratowniczka GOPR. Przez kilka lat związana z fundacją Pracownia Nauki i Przygody.

Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Czterokrotnie pracowała w roli asystentki trenerów z zagranicy na certyfikowanych kursach ERCA. Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 500h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami).

DSCF5317

Miejsce:

Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Przewidujemy 3 posiłki dziennie. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego (niestety nie ma opcji wegańskiej, specjalne diety za dopłatą 10 PLN dziennie). Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

Iwestycja:

Organizacje pozarządowe, publiczne placówki edukacyjne, studenci: 2350 zł

Przedstawiciele podmiotów gospodarczych, placówki komercyjne: 2650 zł

Cena zawiera: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe (w tym skrypt z wiedza teoretyczną i przykłady konstrukcji), przystąpienie do egzaminu, ubezpieczenie, zaświadczenie po zdanym egzaminie.

Wraz ze zgłoszeniem prosimy o wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł[1]. Kolejne płatności możliwe są w ratach.

Kurs odbędzie się w przypadku zgłoszenia m.in. 10 uczestników.

[1] Zwrot zadatku możliwy jest wyłączenie w przypadku odwołania kursu przez organizatorów. Nie przysługuje w przypadku rezygnacji uczestnika lub przypadków losowych.

liny8

Kontakt: Aga Leśny +48 501 783 923, aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl

Uwagi:

– kurs odbędzie się pod warunkiem zebrania 10 osobowej grupy chętnych

– przed kursem warto przeczytać artykuł Agi Leśny o parkach linowych >>>

– Wg standardów ERCA z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata

  • istnieje możliwość organizacji egzaminu na międzynarodowy certyfikat ERCA w ostatni dzień kursu. Jego koszt to ~150 – 200 euro. Minimalna liczba chętnych: 5 osób.
  • Istnieje również możliwość zorganizowania kursu dedykowanego dla grupy zorganizowanej (trwa on wtedy 4 dni). Szczegółowych informacji dotyczących szkoleń z niskim parkiem linowym udziela Aga Leśny (aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl, 501 783 923).

Więcej informacji o parku linowym, audycja radiowa, klip: kliknij >>>

ZGŁOSZENIA: