Konferencja Wilderness Therapy – relacja

W dniu 25 października 2018 w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, Lasów Miejskich w Warszawie odbyła się konferencja Wilderness Therapy, jako podsumowanie projektu partnerstwa strategicznego Fundacji Mierz Wysoko.

Konferencja zgromadziła osoby pracujące w nurcie terapeutycznym, w szczególności w naturze, edukacji przygodowej i przyrodniczej, a także osoby zainteresowane poznaniem i zgłębieniem tych tematów.

Prelegentami podczas konferencji byli: Igor Lisin reprezentujący Pracownię Nauki i Przygody, Adam Markuszwski, inicjator Leśnych Spacerów Rozwojowych, Bogdan Ogrodnik z Pracownia Edukacji Żywej.

Podczas konferencji organizatorzy wraz z Uniwersytetem Palackigo w Ołomuńcu – partnerem projektu, zaprezentowali przewodnik praktyczny Wilderness Therapy oraz wyniki badań: Wpływ wypraw Wilderness Therapy na jej uczestników. Materiały można znaleźć na stronie: https://wildernesstherapy.pl

Konferencja była dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania innych osób zaangażowanych w działania związane z outdoor education, adventure oraz wilderness therapy.

Na wydarzeniu zaprezentowaliśmy m.in ostatnie wydawnictwa fundacji, w tym książkę poświęconą wilderness therapy Franka Granta. 

/il/