Gra terenowa dla edukatorów parków krajobrazowych

640 kilometrów, 180 minut, 49 edukatorów, 27 cyfr, 11 punktów, 9 kłódek, 1 gra, 1 konferencja

640 kilometrów – tyle w sumie przejechali organizatorzy gry terenowej organizowanej w czasie konferencji edukatorów polskich parków krajobrazowych. W Sztutowie, miejscu gdzie obywała się konferencja, byliśmy na zaproszenie edukatorów z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, którzy byli organizatorami tegorocznej konferencji.

180 minut, 49 edukatorów – w ciągu 3 godzin 49 edukatorów grało w grę terenową zorganizowaną w pobliskim lesie. Było to 180 minut zabawy, rozwiązywania łamigłówek, poszukiwania punktów i sprawdzania siebie podczas wykonywanych zadań.

11 punktów, 27 cyfr, 9 kłódek – gra, jak większość gier terenowych miała jakiś cel. Nasza miała dwa. Jeden – pokazać uczestnikom czym jest gra terenowa, w jaki sposób można ją zorganizować, przeprowadzić w dużej czy małej grupie. Drugi – cel gry sam w sobie, zdobycie ukrytego skarbu. Aby tego dokonać uczestnicy musieli wykonać zadania na punktach, zdobyć cyfry i dzięki nim otworzyć szyfry na kłódkach.

1 gra, 1 konferencja – takiej gry jeszcze nie było! Nasza autorska gra, realizowana specjalnie na potrzeby konferencji – dopasowana do miejsca, uczestników i założonych celów.

Była nam niezmiernie miło, udać się w te podróż, aby wraz z pasjonatami edukacji leśnej rozegrać grę. Mamy nadzieję na kolejne wspólne spotkanie w tym czy innym lesie.