Experiential Education + relacja i zdjęcia

W dniach 15-16 września 2013, w Krępie pod Warszawą, zorganizowaliśmy warsztaty Experiential Education + dla osób pracujących pokrewnymi metodami, które chcą rozszerzyć swój warsztat pracy. Trenerzy z Niemiec – uznani specjaliści EE – przprowadzili z nami szereg gier; zarówno wariantów gier klasycznych tj magiczny patyk czy jenga oraz zupełnie nowych. Każdej grze towarzyszyła odmienna metoda ewaluacji (więc poznaliśmy około 18 nowych!) oraz komentarz metodyczny; wskazówki jak prowadzić daną grę, co może przysporzyć trudności.

Niestety pogoda nie bardzo nam dopisała, więc cały pierwszy dzień spędziliśmy w sali warsztatowej – ale to też było ciekawe, jak trenerzy przerabiali typowo outdoorowe ćwiczenia na wersję indoor :)

Wieczór był bardzo przyjemny, przy kominku wymienialiśmy się typowymi grami imprezowymi, więc nawet nieformalna część warsztatów pełna była gier i pomysłów.

Drugiego dnia trenerzy zafundowali nam blok teoretyczny ze wskazówek jak projektować trening. Było to o tyle interesujące, że jest to przecież kawał wiedzy, który nie jest łatwo przedstawić szybko i klarownie. Za to jednak cenimy trenerów Daniela i Bastiana; nawet najbardziej skomplikowane kwestie potrafią przedstawić w sposób praktyczny i zwięzły.

Teraz nic, tylko stosować wiedzę w praktyce i czekać na kolejny przyjazd trenerów z Actionworx :) Zapowiadają się już na 2014 :)

Obejrzyjcie zdjęcia!

/al/