DOŚWIADCZ.alnik – spotkanie o metodzie experiential learning

Stowarzyszenie Praktyków Dramy Stop-Klatka serdecznie zaprasza na spotkanie 22.06.2015 g.18:00 w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie podczas którego poruszymy temat „experiential learning”. Inspiracją do organizacji spotkania jest nasza 1,5-roczna współpraca z islandzkim ekspertem w dziedzinie edukacji nieformalnej. Björn Vilhjálmsson zajmuje się edukacją od lat 80., jest biologiem, alpinistą, nauczycielem, a przede wszystkim pionierem w dziedzinie edukacji przez doświadczenie (experiential learning) prowadzonej w formie wędrówek, blisko natury. Jego życiowe motto to: „Życie jest ciekawe, a niebo ogromne!”

Björn przygotował i przesłał do nas prezentację o swojej pracy i różnych metodach edukacji przez doświadczenie, z których korzysta na co dzień. Po prezentacji wypróbujemy kilka ćwiczeń z jego repertuaru, które każdy z nas może wykorzystać w pracy z grupą. Na koniec podzielmy się naszymi refleksjami zarówno dotyczącymi treści prezentacji jak i doświadczonych przed chwilą ćwiczeń, wymienimy się pomysłami na ich wykorzystanie w naszej pracy

Zachęcamy do przyjścia, posłuchania i zastanowienia się, w jaki sposób w Polsce możemy korzystać z tej wypracowanej na Islandii metody.

Przyjdź i DOŚWIADCZ! :)

Działanie realizowane przy okazji projektu Dramowi Obywatele, realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG.”

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/371575749715475/