Naukowe urodziny

Urodziny prowadzone przez animatorów Pracowni Nauki i Przygody to dwugodzinna zabawa pełna zadziwiających doświadczeń. Dzieci wcielają się w role młodych naukowców i większość eksperymentów wykonują samodzielnie – oczywiście pod okiem i ze wsparciem animatorów. Zabawa z nauką, nauka poprzez zabawę!

TAJEMNICZE SUBSTANCJE
Wielka przygoda w świecie niesamowitych substancji. Sprawdzimy, jak można stworzyć śnieg  w środku lata. Dowiemy się jak zrobić ciecz wcale nie zachowującą się jak ciecz. Poznamy sekret ogromnych baniek mydlanych i wykorzystując swoją wiedzę o substancjach wykonany niezwykłe, kolorowe doświadczenie, które w probówce każdy będzie mógł zabrać do domu.

KOLOR W KOLORZE
Czas na zabawę ze światłem, podczas której udowodnimy, że białe światło wcale nie jest białe i być może w ogóle nie istnieje! Zrobimy tęczę w próbówce i dowiemy się do czego może przydać się pryzmat. Spróbujemy wykonać „drinki“ w kolorach tęczy i mleczny wir, który wcale nie będzie biały.

LABORATORIUM MYDŁA
Poznamy właściwości mydła i dowiemy się czy każde działa tak samo. Dowiemy sie dlaczego mydło myje i skąd się bierze mydlana piana. Wykorzystując wiedzę z chemii stworzymy własne mydełka o niezwykłych kształtach i zapachach, które zapakowane zabierzemy do domu.

Cena i rezerwacja:
Prowadzący: 2 animatorów Pracowni Nauki i Przygody
Czas trwania: 2 godziny zegarowe
Koszt: do 12 dzieci – 500 zł, każde kolejne dziecko – 15 zł. Jubilat gratis! Dojazd poza Warszawę (do 25 km) – 50 zł

Sala płatna dodatkowo. Możemy zaoferować pomoc w znalezieniu odpowiedniej sali lub urodziny mogą się odbywać u jubilata w domu.

Dodatkowo możemy przygotować naukowe zaproszenia dla wszystkich gości.

Przeczytaj jak się ubrać na nasze zajęcia!

 Kontakt: tel.: 507 692 737  (Asia Przydatek), e-mail: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl