Adventus #6 – relacja i zdjęcia

jagodna1W dniach 26-27 września 2015, w urokliwym schronisku PTTK „Jagodna” odbyły się kolejne, dwudniowe warsztaty pedagogiki przygody „Adventus”. Adventus to specyficzne warsztaty, od których, bardzo często „wszystko się zaczyna”. Wiele naszych przyjaciół, a nawet dzisiejszych trenerów, to uczestnicy kolejnych Adventusów, którym tak się spodobało, że zaczęli konsekwentnie podążać ścieżką pedagogiki przygody.

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy warsztaty na północnym krańcu Polski, po raz pierwszy w schronisku pełnym ludzi. Wiele było takich „pierwszych razów” – więc i wiele obaw – ale okazały się one niepotrzebne. Warsztaty wyszły super :)

Jagodna przywitała nas piękną, choć chłodną pogodą. Pierwszy dzień poświęciliśmy na poznanie się, integrację, budowanie zespołu oraz teoretyczne wprowadzenie do pedagogiki przygody. Drugi dzień przyniósł gry i ćwiczenia z edukacji przyrodniczej oraz ćwiczenia i grę na parku linowym.

„Najbardziej podobała mi się dobra zabawa, aktywność fizyczna, kontakt z naturą, super gry i ćwiczenia”

Staraliśmy się tak ułożyć program warsztatów, aby zmieściły się w nim przykłady gier i ćwiczeń z różnych obszarów pedagogiki przygody. Były więc liny, ćwiczenia z zamkniętymi oczami, gry analityczne i zorientowane na współpracę. Nie zabrakło gumizele oraz innych pomocy, ale też kamyków, sznurków i klamerek.

„Warsztaty były zdecydowanie za krótkie, chcę więcej!”

Dziękujemy gospodarzom schroniska „Jagodna” za umożliwienie organizacji warsztatów, zadbanie o miejsce i przestrzeń dla nas oraz pyszne posiłki!!!

« z 2 »