Adventus #12 – relacja

W weekend 5-7 kwietnia 2019, odbyła się już 12. edycja warsztatów pedagogiki przygody Adventus. Tym razem w pięknych okolicznościach przyrody Osiedla Jazdów i w przestrzeni naszego domku, Osiem Przez Dwa. Czujemy ogromną radość, kiedy kolejne osoby odkrywają to niepowtarzalne miejsce i choćby przez kilkanaście godzin stają się jego częścią.

W tej edycji “Adventusa” wzięło udział 10 uczestników, warsztaty prowadziła Aga Leśny, Justyna Schimanda i Monika Babis. Nie sposób nie wymienić wolontariuszy, bez których trenerzy nie mogliby w pełni oddać się procesowi: Agata (nasz MasterChef Kociołkowania), Czarek i jego magiczny aparat, Marysia, Jadzia, Ewa. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak zaangażowanymi ludźmi!

Warsztaty zaczęły się w piątkowe popołudnie, pogoda dopisała, więc mogliśmy złapać ostatnie promienie słońca na zewnątrz. Po poznaniu się, wymianie doświadczeń i zebraniu oczekiwań, byliśmy gotowi na sobotę. Ta zaczęła się wspólnym śniadaniem i kawą przy kominku. Ten dzień spędziliśmy niemal w całości na zewnątrz, grając w rozmaite gry, przybliżające uczestnikom filozofię pedagogiki przygody i experiential education. Każdą z aktywności podsumowaliśmy, także przy użyciu metod active reviewing. Pojawiły się gry na niskim parku linowym, które jak zawsze zrobiły duże wrażenie. Uczestnicy mieli okazję poznać różne techniki pracy z grupą, a także style trenerskie. Dodatkową atrakcją był obiad, przygotowany wspólnie- z wykorzystaniem naszego kociołka. Niedziela, czyli ostatni dzień Adventusa, jak zwykle minęła bardzo szybko. O poranku uczestnicy mieli okazję poznać gry i zabawy przy użyciu gumizeli, następnie poćwiczyć komunikację, a także zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną. Wierzymy, że u podstaw każdej gry i ćwiczenia powinna znaleźć się merytoryka, by móc w pełni zrozumieć sens i cel danej aktywności.

Kolejna edycja warsztatów “Adventus” już 21-22 września 2019 :)

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

/js/

« z 67 »