Adventus #7 – relacja

IMG_5631W dniach 15-17 kwietnia 2016 roku odbyła się kolejna edycja warsztatów Adventus. Spotakliśmy się już po raz 7!

Każdy Adventus jest inny, i tym razem trzymaliśmy się tej tradycji: warsztaty odbyły się po raz pierwszy w formule stacjonarnej – gościliśmy w siedzibie Pracowni „OsiemPrzezDwa” – w domku Fińskim w Jazdowie. Okazuje się, że nawet w centrum Warszawy można w pełni korzystać z metod outdoor education! A żeby tego było mało, po raz pierwszy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w outdoor cooking – czyli wspólnym gotowaniu w plenerze, które oprócz tego że pysznie smakuje, może być również ciekawą techniką pracy z grupą.

Zmiany zmianami, jednak cele mieliśmy te same, jak co roku – grupa doświadczała na własnej skórze, czym jest pedagogika przygody. W wiosennej atmosferze budzącej się do życia przyrody rozbrajaliśmy bomby i przemierzaliśmy dżunglę, trzymaliśmy byka wewnątrz zagrody i w skupieniu budowaliśmy wieżę – czyli poznawaliśmy różne gry grupowe. Prawie każdą aktywność poddawaliśmy tak ważnej dla rozwoju refleksji. Przyglądaliśmy się zatem współpracy i komunikacji w grupie, analizowaliśmy przyjęte strategie i wyciągaliśmy wnioski.

Dziękujemy naszej kameralnej, 9-osobowej grupie za zaangażowanie i fantastyczną atmosferę. I mamy nadzieję, że zaraziliśmy Was “wirusem” pedagogiki przygody a ta infekcja zaowocuje w przyszłości kolejnymi inspirującymi spotkaniami!

foto: Asia Keller

/ak, mk/

IMG_5614wszyscy